perakende

Alışveriş dünyanın en eski faaliyetlerindendir. Var olduğumuz sürece devam edeceği kesindir. Değiş tokuş ile başlayan alışveriş süreci bugünlerde iyice dijital bir hal aldı. Mağazaları ve semt pazarlarını gezmeyi çok seviyoruz. Ama oturduğumuz yerden ürünlerin kapımıza gelmesinden de çok memnun oluyoruz.

Perakendecilik sektörünün geleceği; toplumsal değişim, mağazalardaki çeşitlilik ve kanallardaki gelişim kavramları etrafında oluşacaktır. Bu varsayımlar bakımından en olası üç senaryo ‘Butik Perakendenin Gelişimi’, ‘Eve Teslim Tercih edilir’ ve ‘Orta Direğin Yükselişi’ olarak görülmektedir.

Olası senaryoları anlamaya ve gelişmeleri bu gözle izlemeye ihtiyaç vardır. Gelecekte başarılı olmak isteyenler stratejilerini buna göre seçer. Stratejinin hayata geçirilmesi için gerekli aksiyonları alır.

Lider perakendeci analitik yetkinlikleri ile müşterisini en iyi şekilde tanır. Dijital dünyada başarılı olmak isteyen dijital dönüşümünü gerçekleştirmek zorundadır. Yenilikçi deneyimler sunanlar, servis ve deneyim tasarımı alanında fark yaratanlardır.

REFERANSLAR